Європа повинна відмовитися від Північного потоку-2 через ситуацію в Керченській протоці — Держдеп США
Євросоюз повинен відмовитися від будівництва «Північного потоку—2» у зв'язку з російською агресією в Керченській протоці, заявив високопоставлений представник держдепартаменту США.
«Керченський інцидент повинен стати свідченням для всіх європейських партнерів, що будівництво «Північного потоку-2» є поганою ідеєю, це стало очевидним», — йдеться у заяві.
Представник Держдепу, чиє ім’я не вказане, наголосив, що створення додаткової газової інфраструктури в обхід України знижує можливості «стримування російської агресії».
Він зазначив, що США неодноразово обговорювали питання про будівництво газопроводу з Німеччиною й після після керченського інциденту Берлін став більше прислухатися до Вашингтону щодо цих питань.
Як повідомлялося, 97 депутатів Європарламенту закликали ввести нові санкції проти РФ через напад на українські кораблі.
Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка може дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза Північного Потоку-2 для Європи та України
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2». Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Питання будівництва газопроводу канцлерка Німеччини Ангела Меркель обговорила на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. Меркель наголосила, що після будівництва газопроводу «Північний потік-2» роль України як транзитної країни повинна зберегтися. Путін заявив, що після запуску російського газопроводу «Північний потік-2», транзит газу через територію України продовжиться у разі, якщо це буде «економічно доцільно».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).
Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці.
26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан
- Поділитися: