Німеччина обмежила використання вакцини від AstraZeneca для людей до 60 років

У Міністерстві охорони здоров'я Німеччини вирішили обмежити використання вакцини Vaxzevria від компанії AstraZeneca для людей до 60 років. Таке рішення ухвалили через випадки утворення тромбів, які спостерігали у невеликої кількості молодих вакцинованих людей.

Про це пише Deutsche Welle.

Так, люди до 60 років все ще можуть отримати щеплення, але лише «на розсуд лікарів, після індивідуального аналізу ризиків і ретельного пояснення».

Міністр охорони здоров'я Баварії Клаус Холецек наголосив, що позитивним моментом є те, що вакцину можна використовувати людям, які досягли 60-річного віку.

«Дослідження продовжують показувати, що ця вакцина ефективна проти важких випадків хвороби. Нам потрібно, щоб вона була ефективною під час третьої хвилі й небезпечних вірусних мутацій, нам потрібно, щоб вона швидко розвивалася», — сказав посадовець.

AstraZeneca й тромби

На початку березня низка країн призупинила щеплення вакциною від AstraZeneca після повідомлень про можливі побічні ефекти. Однак так вирішили далеко не всі країни. Для прикладу, Австрія відмовилася лише від деяких партій вакцин, а от Бельгія, Польща та Чехія повідомили, що продовжать вакцинацію препаратом від AstraZeneca.

Спершу у Всесвітній організації охорони здоров'я та Європейському агентстві лікарських засобів (ЕМА) повідомляли, що наразі не виявили зв'язку між щепленням вакциною від AstraZeneca (зокрема й препаратом CoviShield) і проблемами зі здоров'ям, які виникли після вакцинації.

Згодом в ЕМА наголосили, що зв'язок між вакциною від AstraZeneca та виникненням тромбів цілком можливий, але додали, що він потребує подальших досліджень, тож поки однозначно стверджувати про нього не можна. Унаслідок такої заяви щонайменше 10 країн Європейського Союзу вирішили відновити використання препарату від AstraZeneca.

Після цього дві групи науковців із Німеччини й Норвегії незалежно одна від одної заявили, що причинами тромбозу у вакцинованих пацієнтів стала рідкісна імунна реакція на препарат. За словами німецьких науковців, вакцина від AstraZeneca в рідкісних випадках може призводити до формування антитіл, що викликають тромбоз.