Німеччина веде переговори зі США щодо пом’якшення санкцій проти «Північного потоку-2»

Міністерство економіки Німеччини проводить переговори зі Сполученими Штатами щодо того, як пом’якшити вплив санкцій проти «Північного потоку—2» на німецькі компанії, які беруть участь у цьому проєкті.

Про це заявив міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр під час конференції у Берліні.

«Ми говоримо з нашими американськими друзями та партнерами і з російськими про те, як ми можемо обмежити негативний вплив санкцій на німецькі підприємства», — заявив Альтмайєр.

За його словами, Німеччина вважає «Північний потік-2» «економічним проєктом», який має стати вигідним як для європейської, так і для російської сторони.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що судно Газпрому, здатне добудувати «Північний потік-2», вирушило з порту міста Находка на Далекому Сході. Наразі воно прямує до Сінгапуру. Раніше стало відомо, що для того, аби відновити будівництво «Північного потоку-2», цьому кораблю потрібно пливти до данських вод Балтійського моря, де зупинилося будівництво «Північного потоку-2» близько 2 місяців тому.

У російському Газпромі, зі свого боку, оновили графік завершення «Північного потоку-2»: під час «дня інвестора» у Нью-Йорку компанія повідомила, що очікує добудувати трубопровід до кінця 2020 року. Це означає, що затримка у запуску трубопроводу складе щонайменше 1 рік.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Як ми повідомляли раніше, США вимагають від компаній-підрядників, які займаються будівництвом газопроводу «Північний потік-2» згорнути роботи до 20 січня, інакше їм загрожують санкції.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.