У Німеччині лікарі не підтримали ініціативу Національної медичної палати Росії, яка пропонувала створити спільну комісію для вивчення причин стану російського опозиціонера Олексія Навального. У Німеччині пояснили, що право ініціювати подальші обстеження мають тільки родичі.

Про це повідомляє DW із посиланням на Deutsches Ärzteblatt.

Видання вказує, що німецька Федеральна лікарська палата (BÄK) відхилила пропозицію російських колег. Кажуть, асоціація — «не слідчий орган», тому не може брати участь у розслідуваннях: це прерогатива держави.

Крім того, згідно з німецьким законодавством, лише родичі мають право ініціювати подальші обстеження, підкреслили у BÄK.

В той самий час палата підтримала німецьких лікарів і заявила: «Медичні дані у справі Навального доступні. Не має жодних сумнівів у якості медичного обстеження, проведеного колегами-медиками у Німеччині».

Додають, що BÄK «вкрай занепокоєна» станом здоров'я Навального і приєднується до вимоги уряду Німеччини до російської влади з'ясувати всі обставини, які призвели до цієї небезпечної для життя хвороби.

До чого ця заява Німеччини?

6 вересня глава Національної медичної палати Росії Леонід Рошаль запропонував колегам у Німеччині разом установити причини стану російського опозиціонера Олексія Навального. Каже, основна причина стану Навального «дотепер не зрозуміла», а доля російського опозиціонера «хвилює багатьох».

«Якщо виявиться, що, справді, Навальний був отруєний, ми вважаємо, що необхідно в Росії порушити кримінальну справу», — підкреслив Рошаль, висловивши сподівання на позитивну відповідь німецької сторони.

Що сталося з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому.

Речниця Навального Кіра Ярмиш одразу заявила про отруєння політика і припустила, що йому могли щось підмішати в чай, який він пив в аеропорту перед вильотом. Російські лікарі не підтверджували версії про отруєння.

У підсумку з горем навпіл німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте».

Німецькі експерти 2 вересня виявили в організмі російського опозиціонера Навального, отруєного нещодавно, отруту з групи «Новічок». Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Напередодні, 7 вересня, у Навального покращився стан здоров'я. Його вивели з медичної коми, в якій він був 18 днів.

А політики що?

Уряд Німеччини закликав Росію пояснити свою причетність до отруєння. У Росії прокоментували заяву з Берліна. Речник Путіна Дмитро Пєсков сказав, що Кремль поки не отримував жодної інформації з ФРН щодо Навального, а в МЗС РФ заявили, що Москва очікує від Німеччини відповідь на запит російської Генпрокуратури.

Знову «Новічок»

Російські публічні діячі, які висловлюються проти чинної влади, отруюються або помирають за загадкових обставин. Найочевидніше порівняння тепер, після висновку німецьких лікарів, можна провести з отруєнням у 2018-му колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, які пішли на співпрацю з британською владою.

Їх також отруїли речовиною з групи «Новічок», а британське слідство не то щоби просто запідозрило, а напряму і офіційно висунуло обвинувачення у цьому напад російським агентам з ГРУ — Олександру Петрову і Руслану Боширову. Працювали вони під прикриттям, а їхні справжні імена — Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга.

Труїли «Новічком» і болгарського зброяра, який, зокрема, продавав зброю в Україну. Тут також є висока ймовірність, що за нападом стоїть ГРУ.

Поділитись: