Світ / Європа

Нова президентка Грузії склала присягу і офіційно вступила на посаду

«Грузия Online»
Світ/Європа/Нова президентка Грузії склала присягу і офіційно вступила на посаду
Зберегти
Вигляд
Новообрана президентка Грузії Саломе Зурабішвілі під час церемонії інавгурації склала присягу і офіційно вступила на посаду глави держави.

Зурабішвілі вимовила текст присяги, поклавши праву руку на Конституцію.

Інавгурація проходила у замку Батоніс у місті Телаві. На церемонію запросили 1800 гостей, зокрема були присутні президент Вірменії Армен Карапетян і колишній президент Франції Ніколя Саркозі.

Після складання присяги Зурабішвілі виступила з промовою. Вона заявила, що Грузія знаходиться на роздоріжжі, але, здобувши незалежність, країна повернулася до відбудови європейської держави. Президентка пообіцяла стати лідером для всіх громадян.

Також Зурабішвілі нагадала про Москву, наголосивши, що окупація грузинських територій Росією та викрадення громадян Грузії на окупаційній межі є неприйнятними.

«Ми ніколи не погодимося з цим», — заявила президентка. Зурабішвілі зазначила, що буде домагатися більш інтенсивної співпраці з НАТО.

«Я буду активно включена в переговори з американськими і європейськими партнерами», — сказала вона.

Нагадаємо, поліція зупинила рух автоколони опозиції в бік міста Телаві, через що між правоохоронцями і опозиціонерами, які планували влаштувати акцію з вимогою не визнавати результатів президентських виборів, сталися сутички.

Незалежна кандидатка Саломе Зурабішвілі, яку підтримує керівна партія «Грузинська мрія», виграла другий тур виборів президента у Грузії за результатами підрахунку 99,78% голосів виборців.

Після чого кандидат у президенти Грузії від опозиційного об’єднання «Сила в єдності» Григол Вашадзе заявив, що його політична сила не визнає перемогу незалежної кандидатки Саломе Зурабішвілі. Згодом об'єднана опозиція заявила про свій намір подати в суд, аби визнати недійсними результати другого туру президентських виборів.

2 грудня у центрі Тбілісі громадяни вийшли на протест проти результатів другого туру президентських виборів через фальсифікацію, шантаж і тиск.

Пов`язані новини