Війна

Нові санкції проти РФ вперше офіційно довели, що Росія контролює окупований Донбас — Волкер

«Голос Америки»
Війна/Нові санкції проти РФ вперше офіційно довели, що Росія контролює окупований Донбас — Волкер
Зберегти
Вигляд
Нові фінансові санкції проти Росії, оголошені 8 листопада Міністерством фінансів США, вперше на офіційному рівні визнають, що Росія має повний контроль над ситуацією на окупованій частині Донбасу. Про це заявив спеціальний представники Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, передає «Голос Америки».

Також, за його словами, вперше санкції накладають на приватних осіб, які через свої інвестиції «сприяють інтеграції Криму» та стосуються тих, хто причетних до порушень прав людини в анексованому Криму.

Говорячи про нові санкції, які США накладають на Росію, Курт Волкер наголосив, що вони стосуються як Криму, так і Донбасу.

«Ці санкції стосуються 3 осіб та 9 організацій, які підтримують зусилля Росії в інтеграції Криму через приватні інвестиції та проекти, або залучені до серйозних порушень прав людини», — сказав Волкер.

Санкції, за словами Волкера, підкреслюють непохитне партнерство між США та Україною і ЄС й неприйняття окупації та анексії Криму й використання сили, щоб контролювати окуповані райони Донбасу.

Волкер також закликав владу Росії не проводити так звані «вибори» на окупованих територіях сходу, призначені на 11 листопада, бо вони порушують Мінські угоди.

Він зауважив, що санкції проти РФ будуть посилюватися, якщо не буде досягнуто поступу в поверненні Криму під контроль України та в імплементації Мінських угод. «Якби ми побачили імплементацію Росією Мінських угод та встановлення миру, ми були б готові переглянути санкції та скасувати їх. Але зараз ми жодного прогресу не бачимо», — зазначив Волкер.

Нагадаємо, 8 листопада Міністерство фінансів США розширило санкції проти Росії через анексію Криму та війну на Донбасі, запровадивши додаткові обмеження щодо трьох осіб та ще дев'яти компаній. Про це йдеться у заяві Мінфіну США.

Раніше повідомлялось, що США розглядають додаткові жорсткі санкції проти Росії через використання хімзброї. Ці санкції стануть другим пакетом санкцій, введених проти РФ через ймовірну причетність Москви до отруєння екс-російського розвідника Сергія Скрипаля.

Перший пакет санкцій був введений проти РФ у серпні. Конгрес США дав Росії 90 днів на те, щоб пояснити ситуацію з отруєнням Скрипаля, а також надати гарантії, що більше не буде виробляти і використовувати хімічну зброю. Росія не виконала цих умов.

Другий пакет ймовірних санкцій передбачає введення жорстких обмежень щодо Росії.

Раніше повідомлялось, що Росія нарощує валютні резерви через ризик нових санкцій США. Також раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасу США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини