Новостворений департамент Генеральної прокуратури України щодо катувань та інших серйозних порушень з боку правоохоронних органів планує відкрити перше провадження протягом двох тижнів.

Про це в інтерв’ю hromadske повідомив очільник департаменту Юрій Бєлоусов.

«Справ поки жодної немає. Ми поки перебуваємо на етапі формування. Цього підрозділу не існувало. Зараза іде набір людей, формування процесу діловодства, розробка всіх нормативних документів для того. щоб цей підрозділ почав працювати. Ми намагаємося робити це максимально швидко. Ми б хотіми наступного тижня, максимум через тиждень вже почати перше провадження», — заявив Бєлоусов.

Він також пояснив, що новостворений департамент буде співпрацювати із ДБР.

«Наше завдання, в тому числі, спрямовувати слідчих ДБР на збір якісних доказів, які будуть підтверджувати або спростовувати причетність конкретних правоохоронців до катувань. Саме наші прокурори будуть виступати в судах, вони братимуть участь в обранні запобіжних заходів в разі потреби, оголошенні підозри особам і потім на судовому засіданні повністю доводити склад відповідного злочину», — наголосив Бєлоусов.

Нагадаємо, 17 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення в ГПУ департаменту щодо катувань та інших серйозних порушень з боку правоохоронних органів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile