Завдяки новому закону, який компенсуватиме іноземним компаніям 25% витрат в Україні, кіновиробництво стане дешевшим, але для конкуренції із сусідніми країнами цього недостатньо, вважає колишній голова Держкіно Пилип Іллєнко.

На його думку, таке здешевшання буде недостатньою конкурентною перевагою.

«Тому що у нас є купа недоліків: ми не є членами Євросоюзу, відповідно потрапити техніці, робочій силі та капіталу в Україну значно складніше, ніж, наприклад, у Польщу. Друге: в Україні є дуже велика проблема зі страхуванням ризиків кіновиробництва, тим більше ці випадки мають страхувати іноземні компанії», — сказав Іллєнко в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Він пояснив, що йдеться про страхування від того, що не буде завершено кіновиробництво, це є стандарт, без якого зазвичай фільми не знімають. Але такі компанії розцінюють Україну як країну, де йде війна, не враховуючи, що на більшій території війни немає.  

«Для них є єдина ставка страхування у всій країні, і відповідно це підвищує ризики. Це такий дуже великий баланс конкурентних переваг і недоліків. Якщо ми дозволимо працювати з ФОПами, то ми будемо дуже серйозно вигравати цю конкуренцію», — сказав екс-очільник Держкіно.

Іллєнко має на увазі, що великим недоліком нового закону є те, що відшкодування витрат не розповсюджується на послуги, надані фізичними особами-підприємцями на спрощеній системі оподаткування.

Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон, який компенсуватиме іноземним кіновиробникам 25% витрат за зйомки фільмів в Україні.

Також іноземним кіновиробникам можуть компенсувати ще 5% витрат, якщо вони використовуватимуть для створення своїх фільмів твори українських авторів чи сюжет про Україну, зокрема тему збройної агресії проти країни.

Поділитись: