Новопризначений представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук у четвер, 22 листопада, обговорюватиме можливий обмін полоненими. Про це у коментарі Громадському повідомила представниця України в ТКГ, віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Президент підсилив позиції України в Мінській групі. Марчук дуже добре обізнаний у ході Мінських переговорів, бо весь час працював в переговорній групі і зараз просто отримав підвищення. Сьогодні марчук буде обговорювати в Мінську можливий обмін полоненими», — наголосила Геращенко.

За її словами, наразі є пауза в Мінському процесі, оскільки Росія його блокує. Тому, на думку Геращенко, «Марчук бере цю ношу в дуже нелегкий час».

«Кучма (Леонід, екс-представник України в ТКГ, ред.) захищав територіальну цілісність і суверенітет, так само і Марчук, як лев захищає інтереси України в безпековій групі, перенесе свою мудрість і в Мінськ», — зазначалиа Геращенко.

На питання, чиєю ініціативою було призначення Марчука, вона відповіла: «Призначив президент, визначився давно, але була така тактика, щоб призначити зараз».

Нагадаємо, 22 листопада президент Петро Порошенко призначив екс-прем'єра та колишнього міністра оборони Євгена Марчука представником України в Тристоронній контактній групі в Мінську з питань врегулювання ситуації на Донбасі.

Раніше Марчук очолював підгрупу ТКГ з питань безпеки. На посаді голови української делегації в ТКГ Марчук замінив колишнього президента України Леоніда Кучму.

У 1991-1994 роках Євген Марчук був першим головою Служби безпеки України. У 1995 році його призначили прем’єр-міністром. А в 2003 році він став очолювати Міністерство оборони.

Марчук є генералом української армії.

28 вересня другий президент України Леонід Кучма заявив, що вийде зі складу Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України, коли досягне «критичного» віку. 2 жовтня Кучма оголосив про завершення роботи у ТКГ і підбив підсумки своєї роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кажуть, Росія буде пробивати коридор на Крим. Вже не проб`є» — Євген Марчук

У засіданнях Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі участь беруть Україна, Росія та ОБСЄ, яка займає нейтральну позицію. Метою ТКГ є мирне врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Учасники групи регулярно зустрічаються у Мінську.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile