Уряд Нової Зеландії звернеться до Кабінету міністрів України через інформацію про нібито продаж «маніфесту» австралійця Брентона Тарранта, обвинуваченого у вбивстві 51 людини у мечеті Аль-Нур та Ісламському центрі Лінвуд у новозеландському місті Крайстчерч.

Про це заявила прем'єр-міністерка країни Джасінда Ардерн, повідомляє The New Zealand Herald.

Так, за словами Ардерн, вона доручила новозеландському МЗС зв’язатись з Україною щодо інформації про те, що один з українських сайтів нібито продає за 4 долари друковану версію 87-сторінкового «маніфесту» стрілка.

«Це огидно, але у нас є тільки можливість контролювати те, що відбувається в межах нашої юрисдикції. Але я не вагаючись поділюся думкою Нової Зеландії з Україною. Я без вагань попросила міністерство закордонних справ встановити такого роду контакти», — заявила вона.

Раніше повідомлялось, що Таррант зміг відправити із в'язниці листа до Російської Федерації.

Нагадаємо, 15 березня у мечеті Аль-Нур та Ісламському центрі Лінвуд у новозеландському місті Крайстчерч сталася масова стрілянина, загинули 51 людина.

Нападник — 28-річний австралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів. Свій вчинок він назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин Таррант вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.

За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Поділитись: