Суд у Новій Зеландії засудив до 21 місяця тюремного ув'язнення 44-річного Філіпа Арпса за розповсюдження неприйнятного матеріалу — трансляції розстрілу людей у мечеті в Крайстчерчі.

Про це пише газета The New Zealand Herald.

Арпс визнав себе винним у розповсюдженні відеозапису нападу на мечеті в Крайстчерчі, а також у тому, що попросив іншу людину додати у ролик лічильник убитих і зображення перехрестя прицілу. Обвинувачений назвав змінені кадри мемом.

Суддя заявив, що Арпс скоїв цей злочин на ґрунті «ненависті до мусульманської громади» і проявив «особливу жорстокість». Арпс порівнює себе з нацистським військовим злочинцем Рудольфом Гессом. У 2016 році він брав участь у зйомці ролика, салютувавши Гітлеру.

Нагадаємо, 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 51.

Один з нападників — 28-річний австралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.

За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.

Поділитись: