Австралієць Брентон Таррант, обвинувачений у вбивстві 51 людини у мечеті Аль-Нур та Ісламському центрі Лінвуд у новозеландському місті Крайстчерч, зміг відправити із в'язниці листа до Російської Федерації.

Лист, написаний на шести сторінках олівцем, опублікували 13 серпня на сайті 4chan.

У посланні, датованому 4 липня, 28-річний Таррант поділився з людиною на імʼя Алан своїми враженнями від подорожі до Росії у 2015 році. Він також дякує Алану за поштові марки, які той йому, очевидно, надіслав, зазначаючи, що вони єдині «два шматочки кольору в сірій камері», але йому доведеться приховати їх від охоронців.

Масовий вбивця згадує давньогрецького мислителя Платона та інших філософів і письменників, які надихали його і каже, що не може дати волю почуттям, інакше охорона в'язниці конфіскує лист і використає як доказ проти нього. Також в посланні є попередження про майбутній «великий конфлікт» і вирази, які можна розцінити як заклики до зброї.

Новозеландська влада визнала, що допустила велику помилку, дозволивши Тарранту відправити листа. За словами міністра у справах виправних установ Нової Зеландії Келвіна Девіса, цього не повинно повторитися.

Новозеландський політик Девід Беннетт сказав, що чекає від керівництва вʼязниці пояснень, як підбурливий лист міг бути відправлений з в'язниці суворого режиму.

«Ця людина звинувачується у скоєнні одного з найогидніших злочинів в історії Нової Зеландії. Новозеландці будуть в жаху від того, що у вʼязниці дозволили йому відправити лист з таким змістом», — йдеться в заяві Беннетта.

Нагадаємо, 15 березня у мечеті Аль-Нур та Ісламському центрі Лінвуд у новозеландському місті Крайстчерч сталася масова стрілянина, загинули 51 людина.

Нападник — 28-річний австралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів. Свій вчинок він назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин Таррант вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.

За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Поділитись: