Низка корумпованих керівників найбільших держпідприємств уникла декларування — ЦПК
У низці найбільших державних підприємств, які раніше були помічені у корупційних зловживаннях, керівництво не зобов’язане подавати електронні декларації.
У низці найбільших державних підприємств, які раніше були помічені у корупційних зловживаннях, керівництво не зобов’язане подавати електронні декларації.
Про це йдеться у дослідженні Центру протидії корупції.
Зокрема, згідно з повідомленням ЦПК, не зобов’язані декларувати своє майно керівники Турбоатому, Укртрансгазу, Державної продовольчо-зернової корпорації України, Укргідроенерго, Укргазвидобування, НАК Автомобільні дороги України, Надра України, а також всіх державних банків.
За словами представників ЦПК, керівники перерахованих підприємств можуть бути причетними до суттєвих зловживань, пов'язаних з розпоряджанням державним майном.
«Не декларуються й в Укртрансгаз, де систематично порушують законодавство у сфері державних закупівель. Наприклад, у 2015 році Укртрансгаз розіграв на тендері 7 мільйонів гривень між двома пов’язаними фірмами, а також обрав найдорожчу пропозицію на тендері зі страхування авто, «роздерибанивши» 3,1 млн грн. Крім того, ГПУ підозрює службовців Укртрансгаз у сприянні фірмам з групи Інтерпайп Віктора Пінчука, які виграли підрядів на 500 млн грн», — йдеться у повідомленні ЦПК.
На думку антикорупціонерів, уникнення від подачі електронних декларацій для керівників цих державних підприємств є свого роду «винагородою» за лояльність впливовим політичним фігурам України.
Нагадаємо, 1 квітня збігає строк подання громадськими активістами декларацій про майновий стан.
Народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів
В Єврокомісії закликали скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій.
Також уряд звільнив за зловживання керівника державного Електронмашу за зловживання на суму в 60 млн грн та нецільове використання державних коштів на понад 30 млрд грн.
Раніше про те, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України заявили країни G7.
- Поділитися: