УКРАЇНА

Низка корумпованих керівників найбільших держпідприємств уникла декларування — ЦПК

29 березня, 2018 17:52
УКРАЇНА/Низка корумпованих керівників найбільших держпідприємств уникла декларування — ЦПК
Зберегти
Вигляд
У низці найбільших державних підприємств, які раніше були помічені у корупційних зловживаннях, керівництво не зобов’язане подавати електронні декларації.

У низці найбільших державних підприємств, які раніше були помічені у корупційних зловживаннях, керівництво не зобов’язане подавати електронні декларації.

Про це йдеться у дослідженні Центру протидії корупції.

Зокрема, згідно з повідомленням ЦПК, не зобов’язані декларувати своє майно керівники Турбоатому, Укртрансгазу, Державної продовольчо-зернової корпорації України, Укргідроенерго, Укргазвидобування, НАК Автомобільні дороги України,  Надра України, а також всіх державних банків.

За словами представників ЦПК, керівники перерахованих підприємств можуть бути причетними до суттєвих зловживань, пов'язаних з розпоряджанням державним майном.

«Не декларуються й в Укртрансгаз, де систематично порушують законодавство у сфері державних закупівель. Наприклад, у 2015 році Укртрансгаз розіграв на тендері 7 мільйонів гривень між двома пов’язаними фірмами, а також обрав найдорожчу пропозицію на тендері зі страхування авто, «роздерибанивши» 3,1 млн грн. Крім того, ГПУ підозрює службовців Укртрансгаз у сприянні фірмам з групи Інтерпайп Віктора Пінчука, які виграли підрядів на 500 млн грн», — йдеться у повідомленні ЦПК.

На думку антикорупціонерів, уникнення від подачі електронних декларацій для керівників цих державних підприємств є свого роду «винагородою» за лояльність впливовим політичним фігурам України.

Нагадаємо, 1 квітня збігає строк подання громадськими активістами декларацій про майновий стан. 

Народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

В Єврокомісії закликали скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій.

Також уряд звільнив за зловживання керівника державного Електронмашу за зловживання на суму в 60 млн грн та нецільове використання державних коштів на понад 30 млрд грн.

Раніше про те, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України заявили країни G7. 

Пов`язані новини