Компанія «Харківміськгаз», що належить до групи компаній «РГК» Дмитра Фірташа, погодився добровільно перерахувати обсяги спожитого газу у платіжках харків'ян. Таким чином компанія уникла штрафу за незаконні донарахування обсягів газу у платіжках.

Про це повідомили у Нафтогазі з посиланням на відповідне рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Зазначається, що НКРЕКП прийшла з перевіркою до «Харківміськгазу» в межах доручення уряду. Зокрема, компанію, як і решту облгазів Фірташа, підозрюють у донарахуванні зайвих обсягів спожитого газу, за який українці мають заплатити у своїх платіжках за газ.

«Одразу з'ясувалось, що незаконні донарахування у платіжках були прикрим непорозумінням, яке Харківміськгаз виправив самостійно», — повідомляють у Нафтогазі.

Зазначимо, що решта облгазів Фірташа, до яких приходила з перевіркою НКРЕКП, оштрафували на 850 тисяч гривень та зобов'язали їх перерахувати суми у платіжках українців.

Водночас у компанії «РГК» заявляли, що оскаржуватимуть результати перевірок та штрафи, які їм виписала НКРЕКП за донарахування газу.

13 березня стало відомо, що суд заборонив одному з облгазів Фірташа донараховувати додаткові обсяги спожитого газу.

Загалом НКРЕКП планує перевірити 19 облгазів. За даними регулятора, ці установи донараховували українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: