У компанії «РГК» Дмитра Фірташа повідомили, що інформація про те, що облгази відключають споживачів від газопостачання, а потім вимагають від них по 1 тисячі гривень за підключення, не відповідає дійсності.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії.

Раніше таку інформацію поширювали у Нафтогазі. У компанії «РГК» заявили, що у разі, якщо Нафтогаз дійсно має докази подібних фактів, то має звернутися до правоохоронних органів, а поширення такої інформації «РГК» пов’язують з «провалом програми видобутку газу».

«Ці фейкові повідомлення не містять жодних фактів. Якщо в Нафтогазі є реальні факти будь-яких порушень, відповідальні особи зобов’язані звернутися у поліцію з відповідною заявою та доказами, а не використовувати журналістів для чергового чорного піару», — йдеться у повідомленні «РГК», опублікованому на сторінці порталу «104.ua» у Facebook.

Нагадаємо, що 8 травня у Нафтогазі повідомили, що облгази відключають своїм споживачам газ, а потім вимагають заплатити по 1 тисячі гривень за підключення та погасити борг за штучно донараховані обсяги спожитого газу.

Раніше в уряді повідомляли, що борги, які облгази «РГК» донараховують своїм споживачам, не впливатимуть на рішення про виплату субсидії.

Раніше повідомлялось, що облгази «РГК» продовжують донараховувати українцям зайвий газ у платіжках навіть після того, як державний регулятор заборонив їм це робити.

13 березня стало відомо, що суд заборонив одному з облгазів Фірташа донараховувати додаткові обсяги спожитого газу.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

За даними регулятора, ці установи донараховували українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: