Облгази Фірташа заперечили заяву Нафтогазу про зрив монетизації субсидій

«Регіональна газова компанія», яка належить українському олігарху Дмитру Фірташу, заперечила заяву Нафтогазу про зрив монетизації субсидій. Там заявили, що виступають за проведення монетизації.

«Регіональна газова компанія» послідовно і відкрито виступає за монетизацію субсидій, яка є необхідним кроком для демонополізації та створення повноцінного ринку газу в секторі побутових споживачів. Така позиція дратує газового монополіста Нафтогаз, який саме на фінальній стадії монетизації вдався до провокативних та повністю фейкових заяв щодо начебто загрози зриву монетизації з боку «РГК», — повідомили у компанії Фірташа.

Там заявили, що заява Нафтогазу щодо зриву монетизації «є спробою відволікти суспільство від провалу державної програми нарощування видобування газу».

Нагадаємо, що напередодні у Нафтогазі заявляли, що «РГК» Фірташа намагається зірвати монетизацію субсидій, не надсилаючи своїм споживачам платіжки за спожитий у лютому 2019 року газ. У Нафтогазі вважають, що таким чином «РГК» хоче створити штучну заборгованість споживачів та показати, що експеримент з виплати субсидій «живими грошима» провалився.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

13 березня суд заборонив облгазу Фірташа донараховувати споживачам додаткові обсяги спожитого газу.

Зазначимо, що субсидію у грошовій формі українці, які не отримують пенсії, почали отримувати через Ощадбанк 12 березня. Такі кошти можна отримати через відділення Ощадбанку за допомогою системи переказів коштів «Швидка копійка». Загалом по Україні такі субсидії отримало понад 11 тисяч громадян. Ще 204 тисячам кошти перерахували на картку.

Також в Ощадбанку, задля зменшення черг при видачі субсидій, запустили сервіс, який дозволяє заздалегідь призначити час та дату отримання субсидії у відділенні банку.

Зазначимо, що на виплату субсидії «живими грошима» у березні 2019 року передбачено 5,66 мільярда гривень.

Нагадаємо, 6 лютого Кабмін затвердив перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.