Життя

Обміняти валюту можна буде не у всіх відділеннях Укрпошти — голова компанії

РБК-Україна
Життя/Обміняти валюту можна буде не у всіх відділеннях Укрпошти — голова компанії
Зберегти
Вигляд
В Укрпошті повідомили, що дозвіл Нацбанку на проведення обміну валюти у поштових відділеннях, який набуде чинності 7 лютого, не означає, що обміняти валюту можна буде у всіх відділеннях Укрпошти.

Про це повідомив голова Укрпошти Ігор Смілянський в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Потрібно дивитися на економіку. Чи багато пунктів обміну у містах? Дуже багато. У селі? Ні. Але що таке пункт обміну? Це постійний залишок різних валют — євро, долари. Це «заморожені» валютні кошти. Для цього потрібні камери, сейфи, персонал, який буде за цим слідкувати», — повідомив Смілянський.

Він зазначив, що забезпечення обміну валют у всіх відділеннях Укрпошти буде «економічно невигідним». Водночас, у компанії дозволятимуть проводити обмін валют у тих відділеннях, у яких буде найбільший попит на такі операції.

Нагадаємо, що з 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, Нацбанк дозволить поштовим відділенням проводити операції з обміну валют.

Також спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини