Зранку 5 березня евакуйовані з Китаю громадяни зможуть покинути медичний центр «Нові Санжари», якщо останні результати дослідження на коронавірус виявляться негативними.

Про це в інтерв'ю hromadske повідомила міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

«Ми маємо ще перечекати до кінця середи. Якщо результати усіх досліджень будуть негативними, вони (евакуйовані — ред.) вже у четвер зможуть бути у своїх рідних містах», — розповіла міністерка.

Скалецька пояснила, що фінальні результати тестів будуть відомі ввечері 4 березня. Якщо коронавірус не виявлять, евакуйовані та сама міністерка зможуть покинути медичний центр зранку 5 березня.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу. Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: