На гірничо-металургійному комбінаті «АрселорМіттал Кривий Ріг» тривають обшуки. Журналістів Громадського не пускають на територію підприємства. Комбінат належить одній із найбільших металургійній компанії світу «ArcelorMittal», яка водночас є і найбільшим іноземним інвестором в Україну.

Станом на 21 годину обшуки на гірничо-металургійному комбінаті продовжуються. Це підтвердив Громадському працівник департаменту з безпеки «АрселорМіттал Кривий Ріг». Сам чоловік відмовився називатись.

«Просто сидять і перевіряють документи», — повідомив представник комбінату.

Один із топ-менеджерів «АрселорМіттал Кривий Ріг» розповів Громадському, що вранці на територію комбінату прийшли близько 20-ти співробітників СБУ та спеціаліст-радіолог, які мали дослідити одну з двох нових машин безперервного лиття заготовок, які побудувала компанія SMS Metallurgical Service LLC зі штаб-квартирою у Німеччині.

«Зараз будується 2 такі машини, хоча насправді вони виглядають як величезні цехи. Коштують 140-150 мільйонів доларів, все це в рамках модернізації виробництва. СБУ дослідили ту машину, що вже перебуває на стадії випробовування — вона ще не запущена, але скоро буде введена в експлуатацію», — розповів співрозмовник Громадського і додав, що радіолог не зафіксував порушень.

Представник «АрселорМіттал Кривий Ріг» також зазначив, що силовики погодилися не вилучати документи, натомість зробити їхні копії. 

17 липня СБУ відкрила справу проти керівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» через порушення норм екологічної безпеки.

У повідомленні відомства вказується, що представники підприємства порушували норми екологічної безпеки на виробництві.

«Також вони систематично не допускали на територію об'єкта працівників Державної екологічної інспекції, які мали здійснювати вимірювання токсичних викидів у повітря», — наголошується у повідомленні.

У свою чергу, «АрселорМіттал Кривий Ріг» звинувачення відкидає і натякнув на тиск напередодні виборів.

20 липня співробітники СБУ прийшли до комбінату із обшуками.

Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» — найбільше гірничо-металургійне підприємство України (частка на ринку металопродукції — 20%). На ньому працює понад 21 тисяч людей. Діяльність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» охоплює виробничий ланцюг від видобутку залізної руди до виготовлення готової металопродукції. Основний власник підприємства — міжнародна корпорація ArcelorMittal.

Поділитись: