Обшуки СБУ, знущання з дівчат і зв'язок УПЦ з московським патріархатом: головні новини за день 1 лютого

Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки провели обшук удома в бізнесмена Ігоря Коломойського
Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки провели обшук удома в бізнесмена Ігоря КоломойськогоСБУ

Служба безпеки України разом з іншими правоохоронцями провела низку гучних обшуків; у соцмережах поширили фото та відео з вечірок, на яких юнаки принижували дівчат; а релігієзнавча експертиза встановила, що Українська православна церква московського патріархату досі має зв'язок із російською православною церквою. Зібрали головні новини за день 1 лютого.

Обшуки

Зранку співробітники СБУ завітали до олігарха Ігоря Коломойського.

В СБУ пояснили, що викрили масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». За даними слідства, схеми передбачали ухилення від сплати податків та легалізацію коштів, отриманих у незаконний спосіб.

Також правоохоронці прийшли з обшуками до столичного забудовника й народного депутата від забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя» Вадима Столара.

Крім того, до колишнього голови Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова прийшли з обшуками працівники Державного бюро розслідувань. Справа стосується падіння гелікоптера у Броварах.

П’яні вечірки

У соцмережах поширили фото та відео з вечірок, на яких юнаки принижували дівчат.

У пресслужбі Національної поліції нам розповіли, що поліція затримала двох організаторів п’яних вечірок. Наразі їм готуються повідомити про підозри. Зранку поліція провела обшуки у квартирі хлопців.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Національної поліції та Офісу Генерального прокурора із закликом до неупередженого та ефективного розслідування вчинених правопорушень і притягнення винних до кримінальної відповідальності.

За його словами, він занепокоєний тим, що відео з вечірок «мають попит і схвалення у суспільстві». «Винуватим у такому злочині є виключно кривдник. Постраждала особа не може бути винуватою і не повинна почувати себе такою», — зазначив омбудсмен.

УПЦ МП пов’язана з РПЦ

Релігієзнавча експертиза Держетнополітики дійшла висновку, що Українська православна церква московського патріархату досі має церковно-канонічний зв’язок із російською православною церквою, володіючи лише певними правами самостійності.

Члени експертної групи не виявили жодних документів чи дій, які б свідчили про трансформацію УПЦ в самостійну відносно РПЦ релігійну організацію.

Куди відправлять обмежено придатних?

Обмежено придатних до військової служби українців теж можуть мобілізувати. Але воювати на фронт їх не відправлять.

Їх можуть відправити в установи та навчальні заклади Міністерства оборони, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а також інші небойові підрозділи.

Японія виділила Україні $170 млн

Уряд Японії виділив Україні 170 мільйонів доларів. Кошти планують витратити на реалізацію проєктів екстреного відновлення, зокрема на відбудову критичної інфраструктури.

Болгарія визнала Голодомор

Парламент Болгарії 1 лютого проголосував за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Рішення ухвалили 134 голосами, а проти виступили 26 депутатів.

У резолюції йдеться, що будь-яке заперечення, виправдання та применшення геноциду є ганьбленням пам’яті мільйонів людей, які загинули під час Голодомору.

Наступ рф

Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов не виключає, що росія може спробувати новий наступ на Україну зі всіх боків упродовж найближчих тижнів.

У Генштабі ввечері 1 лютого додали, що російські окупанти готуються до наступу на окремих напрямках, для цього активно проводять розвідку.

Попри великі втрати окупанти продовжують спроби наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Австрійська делегація

Київ відвідала австрійська делегація на чолі з президентом Александром Ван дер Белленом. Він підтвердив нейтральність Австрії у військовому плані, але водночас заявив, що його країна політично та гуманітарно — на боці України.

«Якщо одна держава у Європі нападає на іншу, то ми ніколи не будемо байдуже за цим спостерігати», — зазначив Ван дер Беллен.

Інші новини за день