Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не побачила «прямих доказів» російського втручання на Донбасі.

Про це заявив заступник глави місії ОБСЄ Александр Хуг.

«Але ми бачили конвої, які в’їжджають і виїжджають з України по ґрунтових дорогах вночі в місцях, де немає пунктів пропуску на кордоні», — додав він.

За словами Хуга, СММ ОБСЄ зафіксувала на відео подібний інцидент і оприлюднила його.

«Ми бачили особливі види зброї, які ми в деталях описали, включно із військовим електронним озброєнням», — зазначив заступник глави місії.

Також він розповів, що деякі бойовики, яких брали в полон українські солдати, зізнавалися, що вони є російськими військовослужбовцями і воюють на Донбасі під час ротації.

Крім того, Хуг підтвердив, що спостерігачі ОБСЄ бачили людей з російськими розпізнавальними знаками, але, на його думку, одяг з такими позначками «можна купити будь-де».

Як повідомлялося, ОБСЄ побачила працюючий зенітно-ракетний комплекс бойовиків біля кордону з РФ.

Раніше повідомлялося, що спостерігачі ОБСЄ за тиждень тричі фіксували конвої на території окупованої Донеччини.

10 серпня повідомлялося, що Спостерігачі ОБСЄ зафіксували рух військових вантажівок з Росії на Донбас. У липні спостерігачі ОБСЄ зафіксували в забороненій зоні біля Луганська 30 танків бойовиків.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

Александр Хуг залишить посаду заступника голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні з 31 жовтня. Його наступником стане Марк Етерінгтон.

Саме тоді закінчуються його повноваження й він не зможе надалі обіймати це пост.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Щоб зберігати мир, його потрібно спершу досягти», — керівник спостережної місії ОБСЄ

Хуг вступив на цю посаду у березні 2014 року. До свого призначення до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, він був Головою секції та Старшим радником Верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин.

Поділитись: