Війна / Донбас

ОБСЄ пропонує створити спільну з ООН миротворчу місію на Донбасі — МЗС України

МЗС України
Війна/Донбас/ОБСЄ пропонує створити спільну з ООН миротворчу місію на Донбасі — МЗС України
Зберегти
Вигляд
Представники Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) на переговорах у Мінcьку запропонували створити спільну з Організацією Об’єднаних Націй миротворчу місію на Донбасі.

Про це під час візиту до Сєвєродонецька на Луганщині повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Представники ОБСЄ, які працюють в тому числі на Мінському майданчику, вийшли з пропозицією створити спільну місію ООН і ОБСЄ. Ця спільна місія повинна мати — вони все прекрасно розуміють — військовий компонент, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію», — сказав він.

Також Клімкін розповів, що під час візиту нового голови ОБСЄ Мирослава Лайчака до Москви в лютому питання такої місії буде «одним із основних».

«Оскільки він прекрасно розуміє — можна робити певні практичні кроки, але рішення (вирішення конфлікту — ред.) можна досягти тільки шляхом ефективної місії», — сказав міністр.

Глава МЗС наголосив, що Україна може говорити «про будь-які варіанти і опції».

«Але легітимізувати окупацію і використати окупований Донбас як поштовх до російської моделі федералізації України Росії аж ніяк не вдасться», — підкреслив він.

Раніше новий глава ОБСЄ Мирослав Лайчак назвав ситуацію в Україні та навколо неї питанням «спільної безпеки».

Нагадаємо, у вересні 2018-го президент Петро Порошенко заявив, що Україна, Німеччина, Франція та США «практично готові» до внесення на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців на Донбас.

Раніше спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Пов`язані новини