Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Про це Пайфер повідомив у коментарі Громадському під час щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві.

«Я гадаю, що росіяни просто прагнуть подивитися, що ж буде після виборів навесні (в Україні, ред.). І я сподіваюся, що вони вирішать піти геть. Тому що я все ж вважаю, що вирішення конфлікту залежить від рішення Москви», — зазначив екс-посол.

Пайфер також наголосив, що введені санкції стримують Росію від «ще гіршої поведінки». Проте, якщо ця позиція зміниться, Захід має бути готовим послаблювати санкції.

«Більшість економістів кажуть, що санкції коштують Росії близько 1% її ВВП, а в економіці, яка зростає лише на 1,5% щорічно — це вагома річ», — підкреслив він.

Колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен повідомив раніше Громадському, що миротворці ООН є єдиним інструментом, щоб гарантувати мир на Донбасі.

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що участь Росії в обговоренні щодо миротворців на Донбасі — це ймовірне визнання, що Росія є частиною «цієї проблеми».

Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Як повідомлялося, Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

 

/ Дарія Панченко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile