Війна

Спецпредставник США Волкер назвав країни, які готові відправити миротворців на Донбас

25 вересня, 2018 12:55
Війна/Спецпредставник США Волкер назвав країни, які готові відправити миротворців на Донбас
Зберегти
Вигляд
Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Про це повідомив спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю російської радіостанції «Эхо Москвы».

Волкер зазначив, що не може відповісти на питання про чисельність миротворців, необхідної для місії на Донбасі.

Водночас, за його словами, низка країн уже готові взяти участь у цій місії.

«Про це заявили Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина. На мій погляд, це хороший діапазон країн, який включає кілька держав, які розглядаються у Росії більше як частина Заходу, і кілька держав, які розглядаються на Заході більше як частина простору СНД, і я вважаю, що відчуття балансу було б логічним», — зазначив Волкер.

Він також додав, що на сьогодні опрацьовуються варіанти введення місії на окупований Донбас.

«Якщо ми зможемо домогтися виведення російських військ з України, перш ніж Україна направить свої війська для повернення території під свій контроль, туди прибудуть сили з мандатом ООН. Вони візьмуть контроль від Росії. Вони встановлять безпеку, забезпечать, щоб люди там були захищені, і про них дбали, і тоді ми здійснили б ці політичні кроки в рамках Мінських угод. Так що мова йде не про всю території України, а про усі райони конфлікту», — підкреслив спецпредставник США.

Раніше Курт Волкер повідомив журналістам, що США мають детальну інформацію про типи та кількість регулярних військ Росії на Донбасі.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен повідомив раніше Громадському, що миротворці ООН є єдиним інструментом, щоб гарантувати мир на Донбасі.

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що участь Росії в обговоренні щодо миротворців на Донбасі — це ймовірне визнання, що Росія є частиною «цієї проблеми».

Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Як повідомлялося, Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Пов`язані новини