УКРАЇНА

ОБСЄ вивчала конфлікт між УПЦ КП та МП на Рівненщині — Хуг

1 серпня, 2018 09:14
УКРАЇНА/ОБСЄ вивчала конфлікт між УПЦ КП та МП на Рівненщині — Хуг
Зберегти
Вигляд
Організація з безпеки і співробітництва в Європі відслідковувала в Рівненській області ситуацію з релігійним конфліктом між представниками Української православної церкви Київського та Московського патріархату.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі відслідковувала в Рівненській області ситуацію з релігійним конфліктом між представниками Української православної церкви Київського та Московського патріархату.

Про це під час візиту в область повідомив перший заступник голови Спеціальної  моніторингової  місії ОБСЄ в Україні  Александр Хуг, передає прес-служба Рівненської обласної ради.

«Спеціальна моніторингова місія має на меті подати об’єктивну картинку з того чи іншого питання, що допоможе вищому керівництву держави, а також органам місцевої влади у прийнятті  важливих рішень. Зокрема, одне з нещодавніх проблемних питань, яке перебувало в полі зору фахівців спеціальної  місії  ОБСЄ, – це релігійний конфлікт у Птичій», — сказав Хуг.

За його словами, завдання спостерігачів в такій ситуації — попередити ескалацію конфлікту.

Крім того, Хуг додав, що ОБСЄ також моніторить питання незаконного видобутку бурштину на Рівненщині.

СММ ОБСЄ окрім Донбасу має представництва у 8 містах України.

У селі Птича Рівненської області у 2014 році стався конфлікт між вірянами Православної церкви Київського та Московського патріархату. Тоді більшість мешканців селища заявили про перехід до КП, меншість — віднесли себе до МП. 

Церква Московського патріархату заявляла, що віряни КП нібито захопили храм у селищі та не пускали туди представників Московського патріархату.
Суд наклав арешт на храм, навколо якого конфліктували віряни.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Річниця Хрещення Русі: чи готові віряни до єдиної помісної церкви (РЕПОРТАЖ)

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини