Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Гарлем Дезір висловив занепокоєння закликом Верховної Ради України до Ради національної безпеки та оборони накласти санкції на телеканали «112 Україна» та NewsOne.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Гарлем Дезір висловив занепокоєння закликом Верховної Ради України до Ради національної безпеки та оборони накласти санкції на телеканали «112 Україна» та NewsOne.

Про це повідомляє прес-служба ОБСЄ.

 Дезір наголосив, що свобода слова та медіа — це фундаментальні зобов’язання країн-учасників ОБСЄ, які слід поважати і виконувати.

«Будь-які обмеження цих свобод, зокрема у цілях національної безпеки чи боротьби з пропагандою, мають бути суворо обмежені у своїх масштабах і забезпечувати належні гарантії проти зловживань. Я глибоко стурбований будь-яким майбутнім рішенням про припинення чи ймовірне блокування ЗМІ в Україні», — заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

Також Дезір нагадав, що найефективнішим механізмом боротьби з наслідками пропаганди є забезпечення відкритого, різноманітного та динамічного інформаційного простору.

За його словами, обмеження роботи ЗМІ без належних юридичних процедур «негативно вплине на вільний потік інформації і перешкоджатиме вираженню різноманіття поглядів».

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада України ухвалила постанову про звернення до Ради національної безпеки і оборони України щодо введення санкцій проти семи телеканалів.

Раніше петиція до Верховної Ради про «припинення антиукраїнської діяльності» телеканалів «112 Україна» та NewsOne зібрала необхідну кількість голосів для подальшого розгляду за 9 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За мову ворожнечі відповіси: чи позбавлятимуть телеканали ліцензії за «заклики до агресії» 

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, коментуючи петицію,  розповів Громадському, що жоден державний орган не має права закривати будь-який телеканал або радіостанцію.

20 вересня повідомлялось, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позапланово перевірить телеканал Newsone на предмет поширення мови ворожнечі.

Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що український телеканал NewsOne перейшов під управління першого заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

У січні 2018 року Національна рада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne за пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за популяризацію збройних сил Росії.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: