Бориспільський районний суд Київської області залишив під вартою до 10 лютого 2020 року Олександра Волкова, обвинуваченого у викраденні та катування майданівців Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

Про це йдеться у відеотрансляції каналу «Судова влада України».

Суд задовольнив клопотання прокуратури. Волкова триматимуть в ізоляторі тимчасового тримання. 

За даними прокуратури, Олександр Волков працював на бізнесмена Олексія Чеботарьова, котрий за даними слідства був замовником послуг «тітушок» під час Майдану.

Саме в його офісі «тітушки» отримували зброю, а також за його головування проходили наради «тітушок», щодо процесу викрадення активістів, катування, перешкоджання мирним зібранням.

Олександру Волкову інкримінують 5 статей Кримінального кодексу України: створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину ( ст.255), незаконне позбавлення волі ( ст. 146), катування (ст. 127), умисне вбивство ( ст. 115), незаконне перешкоджання організації або проведенню мирних зібрань (ст. 340). У разі доведення вини Олександра Волкова, чоловіку загрожує довічне ув'язнення.

24 липня 2018 року обвинувальний акт щодо підозрюваного у викраденні та катуванні Вербицького і Луценка передали в суд. 

У січні 2014 року Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні в Києві і вивезені за місто. Після тортур їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

У кримінальному провадженні у цій справі був заарештований Олександр Волков, якого слідство вважає організатором цього викрадення, а також людиною, яка, на думку слідства, пов'язана з імовірним замовником викрадення — Олексієм Чеботарьовим.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile