У Бориспільському районному суді Київської області 26 липня 2018-го відбулося перше підготовче засідання у справі Олександра Волкова, якого обвинувачують у викраденні та катуванні учасників Майдану Ігоря Луценко та Юрія Вербицького, 21 січня 2014 року.

Адвокати Волкова на початку засідання оголосили клопотання про повернення на доопрацювання обвинувальний акт. Вони зазначили, що у документі є багато прізвищ, котрі їхньому підзахисному не знайомі.

Прокуратура наголосила, що без розписаної хронології подій та осіб з котрими Волков контактував у день злочину, неможливо було б конкретизувати суть обвинувачення.

Суд відмовив адвокатам Волкова у задоволенні клопотання, засідання продовжили.

Адвокати також просили перенести засідання через неявку потерпілого Ігоря Луценка та його захисника Євгенії Закревської. Втім суд зазначив, що їх попередили про неявку та засідання продовжили.

24 липня обвинувальний акт щодо підозрюваного у викраденні і катуванні Вербицького і Луценка передали в суд. 

Напередодні Волкова залишили під вартою на два місяці. У разі доведення вини, йому загрожує довічне ув'язнення. 

У січні 2014 року Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні в Києві і вивезені за місто. Після тортур їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

У кримінальному провадженні у цій справі був заарештований Олександр Волков, якого слідство вважає організатором цього викрадення, а також людиною, яка, на думку слідства, пов'язана з імовірним замовником викрадення — Олексієм Чеботарьовим.

27 липня 2017 року Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурорів про тримання під вартою Волкова. 29 липня його взяли під варту. Пізніше Волкова залишили під вартою до 26 вересня. Тоді декілька десятків активістів прийшли підтримати акцію з вимогою розслідувати справу і покарати винних у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

«Загалом, у розслідуваних Управлінням кримінальних провадженнях за епізодами вчинення під час Майдану так званими тітушками тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема викрадення і катування протестувальників, замахів на їх вбивства та умисних вбивств, у період грудня 2013 року – лютого 2014 року, а також умисного вбивства журналіста видання «Вести» В. Веремія, закінченого замаху на вбивство Т. Чорновол та інших осіб, викрадення й катування бійцями організації «Оплот» В. Іваненка, викрадення та катування І. Луценка і Ю. Вербицького, умисного вбивства Ю. Вербицького, повідомлено про підозру 45 цивільним особам, у тому числі Є. Жиліну та іншим представникам угруповання «Оплот», 26 осіб перебувають у розшуку, стосовно 16 осіб обвинувальні акти направлено до суду, з яких 6 засуджено, з них 3 до позбавлення волі, при цьому судові вироки щодо 2 обвинувачених набрали законної сили», — зазначають у прокуратурі. У перелічених кримінальних провадженнях 5 обвинувачених тримають під вартою.

«Досудове розслідування стосовно інших організаторів та виконавців вчинених злочинів під час цих подій триває», — додали в ГПУ.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадення майданівців, вибухівка на Прорізній і вбивство Веремія: нові деталі у справі організаторів «тітушок».

Поділитись: