Народна депутатка від фракції «Голос» Олександра Устінова закликала колег по парламенту спільно відреагувати на інформацію про те, що адвоката Віктора Януковича хочуть призначити заступником голови Державного бюро розслідувань.

Про це вона сказала з трибуни парламенту.

«Сьогодні стало відомо, що заступником голови ДБР буде призначений колишній адвокат Віктора Януковича. Людина, яка його захищала, буде тепер вести справи Майдану… Ми як парламент маємо на це відреагувати», — сказала вона.

Вона також наголосила на «прямому порушенні законодавства» через те, що на подачу документів на конкурс заступників голови ДБР передбачили всього 3 дні.

«Конкурс оголосили 30 грудня, а документи приймали до 3 січня. Якщо ви віднімете ті дні, які були святами, а це 2 дні, то люди за 3 дні мали зібрати купу документів, враховуючи довідки… Це був "договірняк"», — зазначила депутатка.

Вона наголосила, що законом передбачено 15 днів для подачі документів на такий конкурс.

Нагадаємо, громадська організація «Родини Героїв Небесної сотні» виступила проти призначення адвоката експрезидента Віктора Януковича Олександра Бабікова на посаду заступника голови Державного бюро розслідувань.

Як повідомлялося, у ДБР оголосили конкурс на заміщення посади першого заступника та двох заступників директора. На збору і подачі документів у кандидатів фактично є два дні.

3 грудня 2019-го Рада остаточно ухвалила закон про перезапуск ДБР та розблокувала розслідування справ Майдану.

Окремо депутати проголосували за поправку №318 до законопроєкту про ДБР, яка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. За неї проголосували 334 депутати.

Саме через вимогу ухвалити цю поправку 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила голодування.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося «справами Майдану», Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: