Глава концерну Укроборонпром Павло Букін не вступав у змову з фігурантами справи щодо розкрадань в оборонці — Андрієм Рогозою та Віталієм Жуковим, заявив глава тимчасової слідчої комісії парламенту, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Іван Вінник.

«На останньому засіданні ТСК ми прийняли рішення і я звернувся до генпрокурора Юрія Луценка до матеріалів експертиз з телефонів фігурантів — Жукова та Рогози, аби з’ясувати питання, яке найбільше турбувало українське суспільство — чи дійсно фігурує в цих оборутках перше керівництво Укроборонпрому, зокрема керівник концерну Павло Букін», — сказав Вінник під час засідання ТСК 28 березня.

За його словами, члени ТСК ознайомилися з результатами експертизи, порівнявши слайди розслідування Bihus.Info з реальними текстами розмов.

«Можемо констатувати: та інформація, що була подана творчим об’єднанням Bihus.Info, яка надала розслідуванню необхідний суспільний резонанс, а саме переписка між Букіним та Жуковим, насправді не міститься в експертизі. Дійсно, в месенджері WhatsApp переписка відбувалася, але геть не по дискусії з приводу вартості, корупції, доларів, євро, тощо. Жуков набивався на зустріч з керівником Укроборонпрому, а Букін його відверто ігнорував. Останній допис від імені Букіна стосується того, що «ми не готові поки що зустрічатися», а Жуков йому відповідає: «Ви мене ігноруєте», — розповів глава ТСК.

Вінник заявив, що на цьому треба «підводити риску». 

«І будемо звертатися до українських журналістів досить обережно робити висновки по тих розслідуваннях, які вони роблять. Водночас ми дякуємо, тому що питання непрозорості управління концерну Укроборонпром було загострене на належний державний рівень», — резюмував він.

Раніше генпрокурор Луценко заявив, що ГПУ отримала листування фігурантів розслідування журналістів щодо розкрадання в оборонному комплексі з телефонів Андрія Рогози та Віталія Жукова, утім на них є не всі діалоги, які показали журналісти.

Нагадаємо, 11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування про корупцію в оборонці, згідно з якою група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

25 лютого програма «Наші гроші з Денисом Бігусом»випустила першу частину розслідування, у якій йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: