Президія каталонського парламенту позбавила депутатського мандата главу уряду автономії Кіма Торру, виконавши рішення Центрвиборчкому Іспанії. Це рішення спричинило сутички між протестувальниками та поліцією.

Про це повідомляє Reuters.

ЦВК Іспанії позбавила Торру мандата через порушення виборчого законодавства країни та використання сепаратистської символіки. Раніше суд позбавив його можливості обіймати держпосади упродовж 18 місяців.

Рішення Центрвиборчкому щодо Торри підтвердив Верховний суд Іспанії, після чого його виконала президія каталонського парламенту. Спікер парламенту Роджер Торрент пояснив, що президія має виконати рішення суду, аби гарантувати, що в майбутньому не буде ризиків визнання недійсними результатів голосування.

Водночас він додав, що президія буде шукати інші способи, як скасувати це рішення.

Тепер Кім Торра не зможе голосувати на засіданнях парламенту, але залишиться главою уряду Каталонії — за законом цю посаду може обіймати лише член парламенту автономії, однак ніде не сказано, що голова уряду повинен бути депутатом упродовж всієї каденції парламенту.

Як зазначає видання, через це рішення прихильники незалежності Каталонії побилися з поліцією біля будівлі парламенту.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії, проте результати голосування не визнала жодна країна світу.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії. Пучдемон та низка лідерів Каталонії покинули країну.

14 жовтня 2019-го деяких лідерів Каталонії іспанський суд засудили до 9-13 років тюрми. Це спричинило масові акції протесту у регіоні.

Міжнародний ордер на арешт Пучдемона Верховний суд Іспанії видав 14 жовтня. Пучдемон здався бельгійській владі 18 жовтня.

18 жовтня президент Каталонії Жоакім Торра заявив, що домагатиметься нового референдуму про незалежність.

Поділитись: