Настоятель незаконно збудованої біля фундаменту Десятинної церкви в Києві каплиці УПЦ МП Гедеон є громадянином Росії та має фальшивий український паспорт.

Настоятель незаконно збудованої біля фундаменту Десятинної церкви в Києві каплиці УПЦ МП Гедеон є громадянином Росії та має фальшивий український паспорт.

Про це повідомив народний депутат Ігор Луценко з посиланням на відповідь від адміністрації президента.

«Громадянин Росії Харон має фальшивий український паспорт, виданий (чомусь) аж на Волині. Чому я так вирішив, що фальшивий? Тому що у мене є відповідь від Адміністрації президента», — написав він

Депутат опублікував копії паспортів Гедеона та відповідь Адміністрації президента.

За його словами, комісії при Президентові України з питань громадянства не находили для розгляду матеріали щодо прийняття до громадянства України настоятелем каплиці.

Луценко додав, що вже звернувся до Служби безпеки України з проханням відреагувати.

Монахиня каплиці Олена, одна з помічниць Гедеона, у коментарі Громадському зазначила, що вважає цю інформацію неправдивою.

«Наш настоятель Десятинного монастиря народився та виріс в Одесі, ніс службу в Луганську. Так, він деякий час наприкінці 80-х років на початку 90-х був настоятелем монастиря в Тюмені. А з Тюмені був посланий до Сполучених штатів Америки, там теж ніс службу, був настоятелем деяких монастирів, і вже коли повернувся до Києва, знову отримав українське громадянство» — розповіла вона. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ МАФ чи храм: що буде з каплицею Десятинного монастиря МП

Раніше у Міністерстві культури заявили, що каплиця УПЦ МП, яку звели біля фундаменту Десятинної церкви в Києві, є незаконною і належить Національному музею історії України.

ДИВІТЬСЯ: «Дияволини», «Мракобєси», РПЦ і ФСБ під Десятинним монастирем: Hromadske.doc

25 січня учасники радикальних організацій демонтували інформаційний борд каплиці Московського патріархату. При цьому учасники акції підпалили сміття поблизу дверей каплиці, яке одразу ж загасили.

28 січня суд взяв під варту на 2 місяці двох архітекторів, яких звинуватили у спробі підпалу монастиря МП. Суд також визначив для них заставу розміром 2,2 мільйонів гривень. Згодом суд відпустив архітекторів, підозрюваниху підпалі каплиці УПЦ МП, на поруки народних депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архітектори на свободі: що відомо про спробу підпалу церкви МП

9 лютого постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала петицію щодо знесення каплиці УПЦ МП у Києві.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile