За 1,5-2 роки Укрзалізниця залучила 10-11 тисяч вантажних вагонів, що дозволило замінити майже 50% робочого парку компанії.

За 1,5-2 роки Укрзалізниця залучила 10-11 тисяч вантажних вагонів, що дозволило замінити майже 50% робочого парку компанії.

Про це в інтерв’ю Громадському повідомив очільник Укрзалізниці Євген Кравцов.

За його словами, за 4 місяці 2017 року і за 8 місяців 2018-го УЗ в цілому збудувала понад 3,5 тисячі вагонів.

«Для 12 місяців це є одним з найбільших показників взагалі в історії Укрзалізниці», — підкреслив Кравцов.

Він додав, що минулого року компанія планувала закупити за кордоном 3 тисячі вагонів.

«Маю констатувати, що на жаль, чотири рази поспіль, тобто раз у квартал, ми оголошували тендер і всі рази вони були відмінені в Антимонопольному комітеті. На мій погляд, необґрунтовано, через надумані підстави», — зазначив керівник УЗ.

Кравцов розповів, що в підсумку в 2017 році на зовнішньому ринку УЗ закупила 500 вагонів. Він додав, що в цьому році компанія уклала угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку: ЄБРР провів процедуру тендерних торгів і вже попередньо визначені переможці у лотах на 2 тисячі вагонів.

«Крім цього, ми плануємо цю програму розширити на 4 тисячі вагонів», — наголосив очільник УЗ.

За словами Кравцова, загалом за 1,5-2 роки Укрзалізниця отримала 10-11 тисяч вагонів, завдяки чому дефіцит вантажних вагонів вже не є таким гострим, як у 2017 році.

«Ми оновили робочий парк майже на 50%», — наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди поїдуть локомотиви General Electric і чи подорожчає проїзд — інтерв’ю з керівником Укрзалізниці

Нагадаємо, наприкінці серпня в Укрзалізниці заявили про дефіцит вантажних вагонів.

Як повідомлялося, Укрзалізниця підвищила ставки за користування вантажними вагонами у близько півтора рази, залежно від типу вантажного вагону.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що протягом року мають залучити близько 2 мільярдів доларів інвестицій в тому числі для модернізації вантажних вагонів та локомотивів.

Нагадаємо в Укрзалізниці планують виставляти вільні місця у вантажних вагонах на відкриті аукціони Prozorro.

Аналітики Bloomberg попереджали, що дефіцит вантажних вагонів в Україні може значно ускладнити експорт продукції у 2018 році.

Поділитись: