Оболонський районний суд Києва 24 січня має оголосити вирок екс-президенту України Віктору Януковичу. Його обвинувачують у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність України.

Судове засідання розпочалося близько 9 ранку.

У мотивувальній частині вироку суддя зазначив, що обвинувачення довело провину Януковича належним чином.

«Не зважаючи на невизнання своєї провини обвинуваченим, суд, вислухавши показання свідків, дослідивши висновки експертів, документи і речові докази, оцінивши доводи обвинувачення і захисту, вважає, що винуватість обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 111, частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 437 Кримінального кодексу України доведена належними і допустимими доказами», — сказав суддя.

Під час перерви адвокат екс-президента Олександр Байдик заявив, що суд не враховує позицію захисту обвинуваченого в державній зраді президента-утікача Віктора Януковича.

«Суд не враховує позицію сторони захисту. Як ви почули, усе ґрунтується на обвинувальному акті, який надано стороною обвинувачення, прокурорами. Сторона захисту... дуже малий проміжок часу виділено та зачитано ту позицію, яка виділена стороною захисту. Хоча, як ви знаєте, ми в дебатах брали участь не один день», — сказав адвокат.

Зазначимо, Януковича обвинувачують за такими статтями Кримінального кодексу:

  • Частина 5 стаття 27 — «Види співучасників».
  • Частина 3 стаття 110 — «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України». Карається позбавленням волі на термін від семи до дванадцяти років.
  • Частина 1 стаття 111 — «Державна зрада». Карається позбавленням волі на термін від десяти до п'ятнадцяти років.
  • Частина 2 стаття 437 — «Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни». Карається позбавленням волі на термін від десяти до п'ятнадцяти років.

Прокурори вимагають для Януковича максимального покарання — 15 років позбавлення волі.

Зазначимо, що адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк повідомив, що він та екс-президент не отримували повісток до суду у справі про держзрду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За крок до вироку: суд над Януковичем закінчився. Головне про процес, який тривав півтора року

Раніше на судових дебатах адвокати намагалися переконати суд у тому, що Янукович утік внаслідок «державного перевороту».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якби була можливість довічного, ми б вимагали довічне»: прокурор про справу щодо держзради Януковича

Процес над колишнім президентом України Віктором Януковичем, якого звинувачують у державній зраді, завершився — 5 грудня судді відправилися до кімнати для нарад, щоб винести вирок. Янукович так і не виступив у суді з останнім словом через нібито отриману травму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Поділитись: