Вакцина від COVID-19 компанії AstraZeneca та Оксфордського університету виробляє імунну відповідь і у літніх людей, і у молоді. Остаточна ефективність вакцини стане відомою після завершення третьої фази клінічних випробувань, які ще тривають.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на слова представника AstraZeneca.

У компанії розповіли, що вакцина однаково провокує появу антитіл у літніх та молодих людей. Також у старших людей спостерігають зменшення побічних реакцій.

«Результати посилюють впевненість у тому, що майбутня вакцина AZD1222 виявиться безпечною і дієвою», — заявив представник.

Натомість у компанії не надали детальної інформації про позитивні результати випробування та не розповіли, коли опублікують результати третього етапу клінічних досліджень, який передбачає масове її тестування. Лише після результатів третьої фази можна говорити про те, що вакцину можуть затвердити для використання.

Що це за вакцина і що про неї відомо?

Її назва AZD1222. Вона використовує вірусний вектор, створений на основі послабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе, і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.

AZD1222 вважають однією з найбільш перспективних вакцин від COVID-19 на сьогодні. Вона одна з перших (на початку вересня цього року) перейшла на третій етап клінічних досліджень, який передбачає масове її тестування.

У вересні випробування вакцини «ставили на паузу». Тоді в одного із вакцинованих виявили поперековий мієліт — запалення спинного мозку, яке викликається вірусами. Це випробування зупиняли вже вдруге, проте для медичного проєкту, в якому беруть участь тисячі людей, це нормально. Вже за п'ять днів тестування вакцини частково відновилося.

Хто ще тестує вакцину проти коронавірусу?

Власні тестування вакцини від COVID-19 запустили науковці з Великої Британії, США, Німеччині, Китаї та багатьох інших. Про успіхи клінічних випробувань повідомляли спеціалісти Оксфордського університету та Європейське агентство з лікарських засобів

За словами науковиці ВООЗ Сумії Свамінатан, наразі всього 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається. Всього ж на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів ВООЗ.

У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат вже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров'я країн-членів.

Поділитись: