Компанія Johnson & Johnson продовжила тестування вакцини від COVID-19. На початку жовтня вони призупиняли процес через невідоме захворювання в учасника випробування.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Управління з санітарного нагляду США почало розслідування після того, як в одного учасника випробування з’явилася «незрозуміла хвороба». Як з’ясувалося, 12 жовтня чоловік переніс інсульт після того, як він отримав вакцину.

Зрештою, фахівці не виявили жодного зв’язку з тим, що препарат міг спровокувати інсульт. Тому компанії рекомендували продовжити випробування.

Випробування AstraZeneca у США

У вересні «поставили на паузу» спільне випробування вакцини компанії AstraZeneca та Оксфордського університету. Тоді в одного із вакцинованих виявили поперековий мієліт — запалення спинного мозку, яке викликається вірусами. 

Це випробування зупиняли вже вдруге, проте для медичного проєкту, в якому беруть участь тисячі людей, це нормально. Вже за п'ять днів тестування вакцини частково відновилося у деяких країнах. У США дозволили відновити тестування лише у п‘ятницю, 23 жовтня. 

Тестування вирішили продовжити за умови, що дослідники мають попереджати усіх наступних потенційних учасників про появу побічних ефектів.

Хто ще тестує вакцину проти коронавірусу?

Власні тестування вакцини від COVID-19 запустили науковці з Великої Британії, США, Німеччині, Китаї та багатьох інших країн. Про успіхи клінічних випробувань повідомляли спеціалісти Оксфордського університету та Європейське агентство з лікарських засобів

За словами науковиці Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумії Свамінатан, наразі всього 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається. Всього ж на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів ВООЗ.

У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат вже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров'я країн-членів.

Поділитись: