Так званий «глава» анексованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що жителі Армянска звертаються до лікарень через хронічні захворювання, а не наслідки хімічних викидів із заводу «Кримський титан».

Він ствержує, що мешканці пов'язують подразнення слизової носоглотки та очей із наслідками викидів, проте повне обстеження показує «загострення від хронічних захворювань».

«Головне сьогодні те, що люди с токсичними отруєннями, пов'язані безпосередньо із ситуацією, не звертаються. Так, є першіння, говорять, подразнення слизової носоглотки, слизової очей. Ви чули коментарі медичних працівників, що люди пов'язують це з наслідками викидів. Але після проходження тотального обстеження здебільшого виявляється, що хронічні захворювання дають певні ситуації, загострення на певний період», — сказав Аксьонов.

Також він додав, що упродовж 15-21 жовтня питання про відновлення роботи заводу «Кримський титан» розгляне «служба» у сфері нагляду за правами споживачів.

«Якщо все відбудеться без зауваг, усі корегування та плани будуть затверджені, то підприємство зможе до кінця тижня повернутися до робочого процесу», — сказав так званий «глава» Криму.

За словами Аксьонова, рівень забруднення повітря в Армянську нині «у межах норми» — «картина нормальна». Також він зазначив, що 8 та 9 жовтня зафіксували збільшення рівня забруднення.

11 жовтня мешканці Армянська почали скаржитися на нові хімічні викиди у повітря. Окупаційна «влада» та «Мінприроди» Криму заперечили нові викиди в Армянську.

До мешканки Армянська в анексованому Криму Катерини Пивовар прийшли російські силовики після того, як вона закликала містян зібратися через нові хімічні викиди з заводу «Кримський титан».

Нагадаємо, на півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ про викид повідомили лише 27 серпня. Вони також зазначили, що у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

На початку вересня окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

Поділитись: