УКРАЇНА

Росія пропонує перенести відвідування політв’язнів на «серпень чи вересень» — омбудсмен

2 липня, 2018 17:46
УКРАЇНА/Росія пропонує перенести відвідування політв’язнів на «серпень чи вересень» — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська влада пропонує перенести відвідування українських політв'язнів на серпень або вересень.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська влада пропонує перенести відвідування українських політв'язнів на серпень або вересень.

Про це повідомляє прес-служба уповноваженої Верховної Ради з прав людини.

Денісова нагадала, що попри домовленість між президентами Росії та України її не допустили до жодного з політв’язнів.

Водночас вона наголосила, що продовжує працювати над створенням «дорожньої карти» візитів до українських громадян у російських в’язницях.

«Російська сторона говорила про графіки, меморандуми, пропонувала почати відвідання з серпня чи вересня. Але у нас голодують 4 людини. Якщо вони забули про це, то ми ні. Ми будемо намагатися відвідати їх терміново», — підкреслила омбудсмен.

Денісова додала, що російська омбудсмен Тетяна Москалькова зможе відвідати громадян РФ, утримуваних в українських тюрмах, лише синхронно з її візитами до українських політв’язнів.

Також омбудсмен зазначила, що разом з віце-спікером Ради Іриною Геращенко вона в найближчий час зустрінеться з комісаркою Ради Європи з прав людини Дунею Міятович.

«Я буду їй пропонувати разом поїхати до Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Клиха, Еміра-Усеїма Куку та інших політв’язнів», — сказала вона.

Нагадаємо, 15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Проте, як розповів адвокат Дмитро Дінзе,  до Росії надійшло два прохання про помилування Олега Сенцова.

Російський омбудсмен також заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова нічого не загрожує.

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Як повідомлялося, в окупованому Криму для політв’язня Балуха просять ще 4 роки колонії.

25 червня адвокат Балуха повідомив, що стан політв'язня погіршився.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини