УКРАЇНА

Омбудсмен Денісова попросила російську колегу перевірити умови тримання політв’язня Кольченка

7 червня, 2018 14:50
УКРАЇНА/Омбудсмен Денісова попросила російську колегу перевірити умови тримання політв’язня Кольченка
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову особисто перевірити умови тримання українського політв’язня Олександра Кольченка через погіршення його здоров’я.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову особисто перевірити умови тримання українського політв’язня Олександра Кольченка через погіршення його здоров’я.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

Також Денісова звернулася до Москалькової з проханням перевірити можливість надання Олександру Кольченку медичної допомоги.

Денісова зазначає, що Кольченко дуже ослаб, став втрачати свідомість, його вага за час голодування знизилася до 54 кг.

Нагадаємо, сьогодні, 7 червня, Кольченко припинив голодування, яке оголосив 31 травня з вимогою звільнити Олега Сенцова.

Раніше Кольченко зазначав, що триматиметься, доки вистачить здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

31 травня оголосив голодування Олександр Кольченко, якого судили разом із Сенцовим. Кольченко вимагає звільнення українського режисера. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Адвокат Кольченка розповів, що політв'язень почуває себе нормально, але дуже схуд.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини