Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова наступного тижня планує поїхати до Москви та зустрітися з російською колегою Тетяною Москальковою та директором ФСБ Олександром Бортніковим.

«Під час зустрічі з директором ФСБ буду наполягати на наданні мені дозволу на відвідання військовополонених. Хочу на власні очі побачити їх та поспілкуватися», — повідомила Денісова.

10 січня українська омбудсмен зустрілася з рідними полонених моряків. За словами Денісової, Україна та Європейський суд з прав людини досі не отримали від Росії підтверджену інформацію про здоров’я полонених українців.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: