УКРАЇНА

У РФ запропонували омбудсмену Денісовій відвідати Сенцова після 22 червня

14 червня, 2018 17:48
УКРАЇНА/У РФ запропонували омбудсмену Денісовій відвідати Сенцова після 22 червня
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова виступила проти пропозиції здійснити візит до українського режисера Олега Сенцова після 22 червня та наполягає на відвідуванні засудженого найближчим часом.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова виступила проти пропозиції здійснити візит до українського режисера Олега Сенцова після 22 червня та наполягає на відвідуванні засудженого найближчим часом.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

«Питання з візитом до Олега Сенцова залишається відкритим. Ми наполягаємо на якомога швидшій поїздці до міста Лабитнангі, де тримають Олега, а Росія пропонує можливу дату візиту після 22 червня. Нас це категорично не влаштовує! Ми будемо далі наполягати на тому, щоб ми поїхали туди найближчими днями», - зазначила Денісова.

За її словами, російська сторона запропонувала їй здійснити перший візит до міста Омська в суботу, 16 червня.

За інформацією прес-служби омбудсмена, ці питання обговорили 14 червня у Москві в офісі російського омбудсмена. Сторони обговорили деталі поїздки Денісової і можливість її візитів до українських політв’язнів, ув’язнених у Росії.

Раніше українська та російська омбудсмени домовилися відвідати по 34 в'язні.

13 червня повідомлялося, що омбудсмен Денісова поїхала до РФ зустрітися з українцями-політв’язнями Кремля.

11 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала українських політв'язнів, яких утримують у СІЗО анексованого Криму.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Телефонна розмова Порошенка та Путіна щодо звільнення утримуваних в Росії політв'язнів відбулася 9 червня.

Нагадаємо, 8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Пов`язані новини