УКРАЇНА

Омбудсмен Денісова вимагає негайно допустити її до політв’язня Балуха після звістки про його побиття

15 вересня, 2018 14:28
УКРАЇНА/Омбудсмен Денісова вимагає негайно допустити її до політв’язня Балуха після звістки про його побиття
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає негайно допустити її до політв’язня Володимира Балуха після звістки про його побиття.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає негайно допустити її до політв’язня Володимира Балуха після звістки про його побиття.

Про це омбудсмен повідомила у Facebook.

«Омбудсмен в РФ запевнила мене: кожен сантиметр СІЗО знаходиться під постійним відеонаглядом. Балух, нібито, сам спровокував конфлікт. Тетяна Москалькова каже, що його мали покарати. Не зробили цього лише «учитывая его состояние», — написала Денісова.

«Та я знаю правду. Його вивели з камери, подалі від відеоспостереження, і намагалися поставити на коліна. Він плював в обличчя наглядачам, але його не зламали. За непокору кати звалили українця на підлогу, одягнули кайданки, били по голові, печінці й залякували», — додала українська омбудсмен.

Вона також висловила думку, що Балуха наімовірніше етапують.

«Скоро Володимира Балуха етапують. Я впевнена, що апеляційну скаргу окупаційний і найнесправедливіший суд у світі відхилить. Страшна не тільки колонія, а й шлях до неї. «Загублять» по дорозі й ніхто його більше не побачить. Ні рідні, ні друзі, ні знайомі, ні ті, хто майже 2 роки за нього вболіває», — написала омбудсмен.

За словами Денісової, на її прохання відвідати Балуха в обмін на візит російської омбудсмена до Кирила Вишинського, Москалькова запевнила, що звернулася за наданням дозволу до всіх причетних органів.

«Я чекаю, але розумію: тільки Путін може ухвали таке рішення», — додала вона.

Напередодні заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що співробітники СІЗО побили Балуха, який голодує вже  понад 180 днів.

Адвоката політв’язня Володимира Балуха Тараса Омельченка не пускають у СІЗО Сімферополя, де утримують Володимира, посилаючись на неробочий день.

Раніше адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що Балух почувається дуже погано та змушений приймати знеболювальне.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

10 серпня мати політв’язня Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Володимира Балуха продовжують тримати у загальній камері. Адміністрація СІЗО у Сімферополі не враховує його важкий стан. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини