У період карантину діти відчувають страх і паніку батьків, а ігнорувати їхні запитання на тему коронавірусу — це не вихід.

Так вважає уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Він пояснив батькам, що діти читають новини, вони не ізольовані від телебачення та інтернету. Тому потрібно розмовляти з ними і пояснювати ситуацію.

Що варто говорити дитині:

  • боятися — це нормально. Страх — це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклувалися про своє здоров'я й здоров'я інших людей;
  • якщо тобі страшно, скажи мені. Страх стає меншим, коли ним ділишся;
  • страх зменшується, коли знаєш, що робити, щоб захистити здоров'я: дотримуватися карантину, обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей;
  • всі епідемії закінчуються, і все стає, як раніше.

Якщо дитина хвилюється за здоров'я бабусі чи дідуся, їй варто поговорити з ними по Skype, а вони розкажуть, що роблять все необхідне, щоб захистити себе.

Омбудсмен також радить зробити традицією проведення вечорів із сім'єю: за іграми чи переглядом фільмів.

Кулеба наголошує, щоб батьки не обговорювали поряд з дітьми найгірші сценарії: «Це призведе лише до тривожності».

«Діти дуже тонко відчувають наш емоційний стан. Тому говоріть з дитиною про хворобу та правила, як від неї убезпечитися. Але не перевантажуйте дитину інформацією. Вдома дитина має почувати себе захищено, а не в додатковому стресі», — вважає він.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні, за офіційними даними, зафіксовано 156 випадків зараження коронавірусом, 5 із них — летальні.

Померли 71-річна жінка у Житомирській області, дві жінки: 56-річна і ще одна, вік якої наразі у МОЗ не уточнили, — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.
Поділитись: