УКРАЇНА

Омбудсмен не має жодної інформації про можливе звільнення Сенцова

25 липня, 2018 18:39
УКРАЇНА/Омбудсмен не має жодної інформації про можливе звільнення Сенцова
Зберегти
Вигляд
Український офіс омбудсмена не має жодної нової інформації про звільнення з російської тюрми режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Український офіс омбудсмена не має жодної нової інформації про звільнення з російської тюрми режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Про це в коментарі Громадському сказала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Поки ніякої такої інформації у мене немає», — сказала Денісова.

Вона додала, що адвокат Сенцова Дмитро Дінзе після візиту до політв’язня також не повідомляв Денісовій жодної подібної інформації.

На питання про дані щодо здоров’я Сенцова, які Росія відправила до Європейського суду з прав людини, Денісова сказала: «Що можна там обробляти (обробляти надану Росією інформацію – ред) — ми не знаємо. Ця інформація або є або її немає. Ми чекаємо щодо цього відповіді від нашого Мінюсту. Це їхній профіль».

Зазначимо, що в ефірі Громадського адвокат Сенцова Дмитро Дінзе відповів на питання про можливе звільнення про його підзахисного та назвав 25 липня — день, коли може «запуститися певний процес». Однак Дінзе наголосив, що це нічим не підтверджена кулуарна інформація.

Адвокат зустрічався з Сенцовим 19 липня на 67-й день голодування політв'язня. Вони бачилися тет-а-тет без представників колонії.

Як повідомив Громадському адвокат Олега Дмитро Дінзе, у Сенцова погіршився стан здоров’я.

Раніше стало відомо, що Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини