УКРАЇНА

Омбудсмен РФ заявила, що загрози життю Сенцова немає

3 вересня, 2018 17:54
УКРАЇНА/Омбудсмен РФ заявила, що загрози життю Сенцова немає
Зберегти
Вигляд
Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що на сьогодні немає загрози життю українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який голодує в російській в’язниці 113-й день.

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що на сьогодні немає загрози життю українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який голодує в російській в’язниці 113-й день.

Про це Москалькова повідомила під час зустрічі зі студентами Всеросійської академії зовнішньої торгівлі, передають «РИА Новости».

Омбудсмен підтвердила студентам, що Сенцов вже понад 100 днів не приймає їжу. Водночас він погодився на підтримуючі суміші, нагадала вона.

«Його життю на сьогодні немає загрози. Ми увесь час, кожного дня отримуємо від лікарів необхідну інформацію (щодо стану Сенцова — ред.)», — розповіла омбудсмен.

Також Москалькова прокоментувала вимогу Сенцова звільнити всіх українських політв’язнів.

«Неясно, що розуміти під політичними в’язнями з боку українських громадян», — сказала вона.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

У розмові з правозахиснице. Сенцов назвав свій стан передкритичним.

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Як повідомлялося, під час останньої зустрічі канцлер ФРН Ангела Меркель та президент РФ Володимир Путін обговорили питання звільнення Сенцова.

В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Олег Сенцов: 100 днів голодування —  фоторепортаж з акції під російським посольством

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройшов у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини