Уповноважена з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Про це повідомляє офіс омбудсмена.

Зазначається, що причиною відкриття провадження стало не визнання Росією українського громадянства політв’язнів, що виключає їх передачу Україні.

Російська сторона аргументує це тим, що після анексії Криму всі його мешканці автоматично отримали російське громадянство. Виключенням були ті особи, які протягом місяця офіційно оголосили, що бажають залишити громадянство України.

За твердженням російського омбудсмена Тетяни Москалькової, політв’язні не оголошували про українське громадянство.

Натомість Сенцов та Кольченко під час судових засідань неодноразово наголошували, що не отримували громадянство РФ, зазначаючи, що є громадянами України.

Зазначається, що Уповноважена Денісова надіслала звернення до генпрокурора України Юрія Луценка, міністра юстиції Павла Петренка, міністра закордонних справ Павла Клімкіна, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням до 31 травня поінформувати омбудсмена про вжиті заходи реагування за фактами незаконного позбавлення волі громадян України Олександра Кольченка та Олега Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він вирішив, що може розпорядитися життям тверезіше, ніж 16 років сидіти й чекати невідомо чого» — адвокат Сенцова.

22 травня у Києві біля Адміністрації президента відбулася акція на підтримку Олега Сенцова.

Глобальна акція на підтримку українського режисера Олега Сенцова  відбудеться 1 та 2 червня, перед Чемпіонатом світу з футболу, який стартує у Росії 14 червня.

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: