Омбудсменка Людмила Денісова підписує подання до Конституційного суду, у якому просить переглянути припинення виплат пенсій держслужбовцям
Фото:

Людмила Денісова/ Facebook

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підписала конституційне подання, яким просить Конституційний суд відновити права держслужбовців на отримання пенсії та її перерахунку.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

Вона зазначила, що закон не врегулював порядок та умови перерахунку пенсій державних службовців, які на час набуття його чинності не мали необхідного стажу держслужби. Останній перерахунок розміру пенсій проводився у лютому 2008 року.

«Сподіваюся, що судді КСУ винесуть справедливе рішення стосовно поновлення соціальних прав держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування», — зазначила Денісова.

Припинення пенсій для певних категорій держслужбовців пов’язане зі вступом в дію з 1 травня 2016 року нового закону «Про державну службу». Пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Лише державні службовці, які мали необхідний стаж держслужби на день набрання чинності закону, можуть отримати пенсію на попередніх умовах. Розміри їх пенсій, як додала Денісова, щороку не індексувалися та не осучаснювалися, як це здійснювалося для усіх інших категорій пенсіонерів.

Раніше Кабінет міністрів України повідомив, що переведе всі виплати працівників органів державної влади у безготівкову форму. Це допоможе зекономити близько 60 мільйонів гривень на рік.

25 вересня президент України Володимир Зеленський підписав закон про перезавантаження влади, яким запроваджуються нові правила щодо працевлаштування держслужбовців та їхнього звільнення.

Поділитись: