Німецькі правоохоронці затримали колишнього депутата Олександра Онищенка, який переховується від українського слідства, зараз він перебуває у в’язниці в очікуванні рішення про екстрадицію.

Про це повідомляє DW з посиланням на німецьку прокуратуру.

Як зазначає видання, ЗМІ помилково повідомили, що Онищенка затримали у місті Аахен. Насправді його затримали в містечку Ахім поблизу Бремена на півночі країни.

«На підставі запиту України про екстрадицію щодо 50-річного українця Вищим земельним судом Ольденбурга був виданий ордер на екстрадиційний арешт», — заявили в прокуратурі, але відмовились назвати прізвище затриманого.

Водночас видання стверджує, що джерела у правоохоронних органах України підтверджують, що це саме Онищенко.

У прокуратурі розповіли, що чекають на правову позицію адвокатів колишнього депутата-втікача, після чого суд вирішуватиме, чи видаватиме його Україні. Тривалість юридичних процедур щодо екстрадиції у прокуратурі прогнозувати не беруться.

Також у відомстві розповіли, що про вихід Онищенка з в’язниці під заставу поки не йдеться.

Раніше адвокат Онищенка Олег Іщенко не підтвердив затримання клієнта в Аахені. Водночас він сказав, що екс-депутат перестав виходити на зв’язок.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі України назвали орієнтовні строки екстрадиції Онищенка.

16 березня 2016 року детективи НАБУ у супроводі спецназу прийшли з обшуками в офіс до тодішнього депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка. В Антикорупційному бюро пояснили, що Онищенка підозрюють у створенні злочинного угрупування і розкраданні державних коштів за участі держкомпанії «Укргазвидобування».

Онищенко втік з України до того, як Рада зняла з нього депутатську недоторканність.

Поділитись: