Світ / США

ООН розпочала перевірку лабораторії в Грузії, яку РФ звинуватила в розробці біологічної зброї для США

«Кавказский узел»
Світ/США/ООН розпочала перевірку лабораторії в Грузії, яку РФ звинуватила в розробці біологічної зброї для США
Зберегти
Вигляд
Експерти ООН розпочали перевірку в дослідницькому центрі громадського здоров’я імені Річарда Лугара в Грузії, який Росія звинуватила в розробці біологічної і хімічної зброї та проведенні дослідів над людьми.

Як повідомляє Національний центр з контролю за захворюваннями Грузії, до лабораторії прибули 23 делегата з 17 країн, які мають перевірити відповідність дослідницького центру Конвенції ООН із заборони біологічної зброї.

У Міністерстві закордонних справ Росії назвали цю перевірку «пропагандистським фарсом» і відмовилися брати в ній участь, хоча грузинська сторона запрошувала експертів з РФ.

У вересні 2018 року в Росії заявили, що у вказаній лабораторії працює «управління медичних досліджень сухопутних військ США і Грузії», яке нібито розробляє хімічну та біологічну зброю, а також проводить досліди над місцевим населенням.

У Пентагоні назвали цю заяву «продуктом винахідливої та брехливої дезінформаційної кампанії Росії проти Заходу». Грузинська влада назвала звинувачення Росії безпідставними і зазначила, що таким чином РФ хоче відволікти увагу від міжнародних скандалів, в яких вона фігурує.

Опозиція Грузії вважає, що у такий спосіб Москва хоче налаштувати грузинське населення проти Північноатлантичного Альянсу (НАТО), членом якого прагне стати Тбілісі.

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Нагадаємо, видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова — його та ще одного росіянина (Олександра Петрова) Велика Британія звинуватила у отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Анатолій Чепіга, за даними журналістів, є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні екс-російського розвідника Сергія Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Пов`язані новини