ООН: світові ціни на продукти зростають найшвидшими темпами за останні 10 років

За даними Організації Об'єднаних Націй, глобальний індекс цін на продовольство підвищився на 39,7%. Ціни ростуть з найшвидшими темпами за останні 10 років.

Про це йдеться у звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO).

Так, у травні 2021 року індекс цін на продовольство (FFPI) у середньому становив 127,1 пункту, що на 5,8 пункту (або ж 4,8%) вище, ніж було у квітні. Також травневий показник на 36,1 пункту (39,7%) вищий за аналогічний період минулого року.

У FAO кажуть, що це найбільше зростання цін за місяць з жовтня 2010 року.

Так, у світі підвищилась ціна на олію, цукор, крупи, молочні продукти та м'ясо. Причиною цьому стала пандемія: постачальники постраждали від перебоїв у виробництві, роботі найманих працівників та транспорту.

Як пише BBC, ці перебої через локдаун у країнах призвели до місцевого дефіциту продуктів та підвищення цін. Так, наприклад, Британський роздрібний консорціум (BRC) вже попередив споживачів у Великій Британії, що восени вони можуть стикнутись з підвищенням цін. В уряді, зі свого боку, пообіцяли знайти способи, як полегшити навантаження на споживачів.

На початку травня в ООН заявляли, що показники світових цін на харчові продукти продовжують зростати останні 11 місяців і у квітні досягли свого 7-річного максимуму. Наразі ціни зростають вже 12 місяців ㅡ це найбільший показник з вересня 2011 року.

Чим це загрожує?

Зростання цін на харчі знижує купівельну спроможність в той час, коли більшість країн бореться з пандемією коронавірусу.

Це може спровокувати голод серед ще більшої кількості населення, особливо в найбідніших країнах, що залежать від імпорту.

Звіт ООН показує, що близько 155 мільйонів людей постраждали від гострої відсутності продовольчої безпеки у 2020 році, що є максимальним показником як мінімум за п'ять останніх років.

Зазначимо, що такі показники є значно вищими за ті, що прогнозували в ООН у листопаді 2020 року. Тоді казали, що до кінця 2020 року на межі голоду ризикують опинитися 130 мільйонів людей через несприятливу ситуацію з продовольством.